ORGANİZASYONLAR

Porf. Dr. Süleyman YILMAZ’ın Akademik ve Sosyal Hayata dair organize ettiği çalışmalar. Çalışmalar geçmişten günümüze sıralanmıştır.

 

 

 

 

 

egitim

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından 2012 yılından itibaren periyodik olarak Eğitim Günleri Kapsamında 20 adet konferans düzenlenmiştir. Bu konferanslarda; bilim, kültür, sanat, felsefe, edebiyat, eğitim, siyaset gibi pek çok konu işlenmiştir. Emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Senlik_Son_Kucuk

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından Organize edilen Geleneksel Bilim, Kültür, Sanat ve Bahar Şenliğinin ikincisi 7-9 Mayıs 2014 tarihinde ASÜ Konferans Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti. Üç güren şenliğin açılış törenine Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Garnizon Komutanı, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl protokolü, Üniversite Öğrencileri, MEB öğretmenleri ile öğrencileri ve Aksaray halkı iştirak ettiler. Şenlik boyunca, fen, sosyal, kültür-edebiyat, sanat ile ilgili sunumlar yapıldı. Bilim ve kültür konferansları gerçekleştirildi. Şenlik kapsamında getirilen Aksaraydan yetişmiş sanatçılar ve üniversite gençliğinin sunduğu oyun, sportif ve folklorik gösteriler büyük renk kattı. Şenlikle MEB okulları arasında düzenlenen proje yarışması kıyasiya bir rekabeti sağladı ve Üniversite-MEB işbirliğini güçlendirdi. Emeği geçen tüm ASÜ akademik ve idari personeline ve MEB öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim.

Aile Calistayi Kirsehir

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Baloğlu’nun yürütücülüğünü  üstlendiği ve ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından destek verilen “Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı 2” 8-9 Nisan 2014 tarihlerinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzmanları, kamu ve sivil kurumların temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Katkılarından dolayı Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, öğretim üyesi Nuri Baloğlu ve tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

aile calistayi Aksaray

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı 1” 4-5- Haziran 2013 tarihlerinde Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Aksaray Valisi Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzmanları, kamu ve sivil kurumların temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Katkılarından dolayı Aksaray Valisi Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Kırşehir Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

afis_Usbes-ENG

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ve MÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Öztürk’ün eşbaşkanlığını, Doç. Dr. Adem Öcal’ın yürütücülüğünü üstlendiği “ISSES 2 International Social Studies Education Symposium” konulu uluslararası sempozyum 26-28 Nisan 2013 tarihinde Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Sempozyuma Türkiye’den ve Dünya’dan akademisyen iştirak ettiler. Katkılarından dolayı, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yürütücü Doç. Dr. Adem Öcal, tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Bilim sanat senligi

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından Organize edilen Geleneksel Bilim ve Sanat Şenliğinin ilki 17-19 Nisan 2013 tarihinde ASÜ Konferans Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti. Üç güren şenliğin açılış törenine Aksaray Valisi Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Garnizon Komutanı, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl protokolü, Üniversite Öğrencileri, MEB öğretmenleri ile öğrencileri ve Aksaray halkı iştirak ettiler. Şenlik boyunca, fen, sosyal, kültür-edebiyat, sanat ile ilgili sunumlar yapıldı. Bilim ve kültür konferansları gerçekleştirildi. Getirilen Plenetaryum şenliğe büyük bir renk kattı. Emeği geçen tüm ASÜ akademik ve idari personeline ve MEB öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim.

ihes2012_afis

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından “IHES2012 International Higher Education Symposium: European Newtwork and New Trends” konulu uluslararası sempozyum 17-19 Ekim 2012 tarihinde Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşti. Türkiye ve dünyadaki Yükseköğretimin işleyişi ve yeni yönelimlerinin değerlendirildiği sempozyuma Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Aksaray Valisi Selami Altınok, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlyas Doğan ve Üyesi Prof. Dr. Bahadır Akın, Biritish Coincil Türkiye Direktörü Margaret Jack, 36 Üniversitenin Rektörü, Türkiye’den ve Dünya’dan akademisyen iştirak ettiler. Katkılarından dolayı, Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Demokratik Acilim

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Demokratik Açılım ve Müşterek Paydalarımız” konulu panel 24 Aralık 2010 Cuma günü Mardin Artuklu Üniversitesi Kılıçlar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Bu organizasyon, ADAG Vakfı ve Mardin Artuklu Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşti. Katkılarından dolayı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay’a teşekkür ederim.

suriye afis

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Suriye Yükseköğretim Bakanlığı Ziyareti” 26-29 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirildi. Bu ziyarette, Suriye Yükseköğretim Bakanlığı ile Türkiye Yükseköğretimi arasında yapılabilecek ortak çalışmalar müzakere edildi. Bu organizasyona katkılarından dolayı Suriye Şam Büyükelçimize ve Halep Başkonsonlosumuza teşekkür ederim.

Sokaktaki cocuklar

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Sokaktaki Çocuklar ve Toplumsal Duyarlığımız” konulu panel 24 Nisan 2010 Cumartesi günü Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Bu organizasyon, ADAG Vakfı, Gazikent Üniversitesi Rektörlüğü, Şanlıurfa Emniyet ve SHÇEK Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşti. Katkılarından dolayı Gazikent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özdemir ve Şanlıurfa Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Yılmaz’a teşekkür ederim.

Torelerimiz ve islam

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Feodalite Ekseninde Törelerimiz ve İslam” konulu panel 24 Ekim 2009 Cumartesi günü Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Bu organizasyon, ADAG Vakfı, Şanlıurfa Valiliği ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde gerçekleşti. Katkılarından dolayı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. HAmza Aktan ve İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu’na teşekkür ederim.

kuresel kriz

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Küresel Krizin Türkiye’deki İzdüşümleri” konulu panel 02 Mayıs 2009 Cumartesi günü Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Bu organizasyon, ADAG Vakfı, Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde gerçekleşti. Katkılarından dolayı Ticaret Sanayi Odası Başkanı Başkanı Eyüp Sabri Ertekin’e teşekkür ederim.

panel afis

Akademik Dayanışma, Araştırma ve Geliştirme (ADAG) Vakfı Şanlıurfa Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Terörün dinamikleri ve Çözüm Önerileri” konulu panel 01 Mart 2009 Pazar günü Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Share