Profesör Yılmaz Sezonu Piyano Konseriyle Tamamladı

ASÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Profesör Yılmaz yoğun geçen eğitimin-öğretim yılının sezon finalinde Aksaray Bilsem tarafından organize edilen 23 Nisan Özel Programında düzenlenen “Dünden Bugüne Çocuk Olmak” temalı öğrenci ve velilerin katılım sağladığı konserde
ve ASÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Yarınlar Sanat Olsun” temalı Bahar Konserinde piyano ile yer aldı.
Aksaray Bilsem’de sunulan konserde solo olarak “Lokomotif” eserini icra etti ve Ceylan Yılmaz’a “Günebakan Çiçeği” eserinde eşlik etti. ASÜ Eğitim Fakültesinde gerçekleşen konserde Ceylan Yılmaz’a “Günebakan Çiçeği” eserinde ve Dr. Öğr. Üye. Pınar Şahin’e “Annem’e” isimli eserde konuk sanatçı olarak eşlik etti. Ayrıca konserde Ceren Yılmaz kemanıyla Ceylan Yılmaz ve Dr. Öğr. Üye. Pınar Şahin’e piyanoda eşlik etti Konser sonunda kısa bir değerlendirme yapan Profesör Yılmaz katılımcı müzik öğretmenliği bölümü öğrencilerine ve diğer dinleyicilere şunları ifade etti; “Müziğin pek çok alanları ve insanları birleştirecek evrensel bir yönü var. Bugün bu konser ile iki şeye dikkatleri çekmek istedim; birincisi; ‘Ağaç yaşken eğilirmiş’ sözü. Küçükken böyle imkanlarımız olmadığından içimde ertelenmiş bir uhdeyi yaşatmak istedim. İkincisi; hiçbir şey için geç değildir, ben 47 yaşımda piyanoda müzik çalışmalarıma başladım, bu aşamaya kadar getirdim. Sizler bu alanın doğrudan eğitimini alıyorsunuz. Bu avantajı lehinize dönüştürmenizi ve diğer bölüm öğrencilerini de sanatın içine çekmenizi diliyorum. Bu konsere bizleri teşvik edenlere, siz katılımcılara teşekkür ediyorum.”
Konser sonunda Profesör Süleyman Yılmaz’a konserlere verdiği katkıdan dolayı Aksaray Bilsem Müdürü Özcan Gündoğdu ve ASÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Tarman tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

link: https://www.youtube.com/watch?v=4j5FqC1MI_0&feature=youtu.be

Share

Yorumlarınızı paylaşabilir, ve içeriği kendi sitenizden takip edebilirsiniz.

Yorum Ekleyin