Organizasyonlar

Geleneksel Bilim, Sanat, Kültür ve Bahar Şenliği

Senlik_Son_Kucuk

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından Organize edilen Geleneksel Bilim, Sanat, Kültür ve Bahar Şenliğinin ikincisi 7-9 Mayıs 2014 tarihinde ASÜ Konferans Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşti. Üç güren şenliğin açılış törenine Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Garnizon Komutanı, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl protokolü, Üniversite Öğrencileri, MEB öğretmenleri ile öğrencileri ve Aksaray halkı iştirak ettiler. Devamı »

Share

Eğitim Günleri Konferansları Serisi

egitim

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından 2012 yılından itibaren periyodik olarak Eğitim Günleri Kapsamında 20 adet konferans düzenlenmiştir. Bu konferanslarda; bilim, kültür, sanat, felsefe, edebiyat, eğitim, siyaset gibi pek çok konu işlenmiştir. Emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Share

Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı Kırşehir’de Yapıldı

Aile Calistayi Kirsehir

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuri Baloğlu’nun yürütücülüğünü üstlendiği ve ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından destek verilen “Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı 2” 8-9 Nisan 2014 tarihlerinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzmanları, kamu ve sivil kurumların temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Katkılarından dolayı Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güray Erener, öğretim üyesi Nuri Baloğlu ve tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Share

Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı 1 – Aksaray

aile calistayi Aksaray

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz tarafından düzenlenen “Orta Anadolu Toplum ve Aile Çalıştayı 1” 4-5- Haziran 2013 tarihlerinde Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Çalıştaya Aksaray Valisi Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzmanları, kamu ve sivil kurumların temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Katkılarından dolayı Aksaray Valisi Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok, Kırşehir Vali Yardımcısı Özkan Demirel, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Share

ISSES 2 International Social Studies Education Symposium

afis_Usbes-ENG

ASÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ve MÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Öztürk’ün eşbaşkanlığını, Doç. Dr. Adem Öcal’ın yürütücülüğünü üstlendiği “ISSES 2 International Social Studies Education Symposium” konulu uluslararası sempozyum 26-28 Nisan 2013 tarihinde Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Sempozyuma Türkiye’den ve Dünya’dan akademisyen iştirak ettiler. Katkılarından dolayı, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yürütücü Doç. Dr. Adem Öcal, tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim.

Share