Haber ve Etkinlik

Piyanist ve kemancı kardeşlerin gururlandıran başarısı

Piyanist ve kemancı kardeşlerin gururlandıran başarısı
RÖPORTAJ: Erkan Altuntaş DHA-Aksaray
BULGARİSTAN’ın Veliko Tırnovo kentinde düzenlenen Uluslararası Müzik Yarışması’nda üçüncülüğü elde eden 12 yaşındaki piyanist Ceylan ve 9 yaşındaki kemancı kardeşi Ceren Yılmaz, Türkiye’yi başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyor. Ceylan ve Ceren Yılmaz, ilerleyen dönemlerde müzikte daha başarılı yere gelmek istediklerini söyledi. Devamı »

Share

Milenyum Teknolojileri ve Öğrenim Becerileri

ASÜ Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü, Ölçme ve Değerlendirme Merkezinin hazırladığı Öğretmen Akademisi programına online katılarak öğretmenlerle “Milenyum Teknolojileri ve Öğrenim Becerileri” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Devamı »

Share

Pandemi Sürecinde İnteraktif Söyleşiler

ASÜ Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, pandemi sürecinde interaktif söyleşilere katılarak çeşitli konuşmalar gerçekleştirdi. Profesör Yılmaz, sırasıyla 30 Nisan 2020 tarihinde Adana Adnan Kalkan Akademinde Eğitimci-Yazar Adnan Kalkan moderatörlüğündeki instagram programına katılarak “Değerler Eğitimi ve Çocuk” konulu, 2 Mayıs 2020 tarihinde Özel Pazarcık Kişisel Gelişim Kurs Merkezinde eğitimci Sercan Aslan moderatörlüğündeki “Covid-19 Süreci ve Eğitim Müfredatı” konulu ve 3 Haziran 2020 tarihinde Bozok Üniversitesi ve Beyder Derneği ortak programında Prof. Dr. Mustafa Böyükata moderatörlüğünde ise “21. Yüzyıl Teknolojileri ve Öğrenme Becerileri” konulu söyleşi gerçekleştirdi. Devamı »

Share

Kampüsteki Meşeler Fidana Dönüştü

ASÜ Eğitim Fakültesi öğrenci ve öğretim elemanları ile Ekim 2019’da ASÜ Kampüsteki toprakla buluşturulan 1000 meşe palamudu taze fidana dönüştü.
Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz’ın öncülüğünde Matematik ve Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencileri tedarik edilen 1000 meşe palamudunu Eğitim Fakültesi A Blok civarındaki yerlere ekmişlerdi.
Devamı »

Share

MKÜ Gençliğiyle Modern Sekülerizm ve Değer Algısı Konuşuldu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve Eğitim Araştırmaları Topluluğu ile Eğitim Fakültesi Dekanlığının ortaklaşa programladığı “Modern Sekülerizm ve Değer Algısı” konulu konferansın konuğu Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz oldu. Devamı »

Share